TR
     
   DİĞER DİLLER         

SIKÇA SORULAN SORULAR

İmplant Seçiminde Dikkat Edilecekler ?

Ülkemizde değişik fiyatlarda yüzlerce farklı markada implant firması bulunmaktadır. İmplant seçiminde karar verilecek marka iyi araştırılmalı, hekimin önerileri dikkate alınmalı ve marka bilinirliğine dikkat edilmelidir. Seçimi yapılacak olan implantın daha sonraki yıllarda gereksinim duyulduğunda ara parçalarına kolay ulaşılabilir olması diğer aranılacak özelliklerden biridir.

İmplant Tedavisnde Kullanılan Malzemeler Zararlımıdır?

İmplant malzemeleri ile ilgili rapor edilmiş hiçbir yan etki veya hastalık yoktur. İmplant kesinlikle kanser sebebi değildir.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Uygulama süresi, uygulanacak olan implant sayısına ve hastanın çene kemiğine bağlıdır. Tek bir implant için bu süre yaklaşık 15-20 dakikadır. Çok sayıda implant yapılması ve ileri cerrahi işlemlerin uygulanması bu sürenin uzamasında etkilidir.

İmplanttan Sonra Yüzde Morarma Şişme Olurmu?

Cerrahi sonrası oluşan şişlikler operasyonun sahasının büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Genellikle cerrahinin süresine, kişinin doku hassasiyetine göre değişiklik gösterir. Genellikle önemli bir şişlik olmaz. Morarma çok nadir görülebilir.

* Protez Köprü mü Yoksa İmplant mı Tercih edilmeli ?

Köprü mü yoksa implant mı yaptırılması gerektiği hastalarımızın en fazla kararsız kaldığı konulardan biridir. Bu elbette öncelikle ağız yapısı ve dişin durumu ile ilgilidir. Bu nedenle öncelikle hekim tarafından gerekli muayene yapılmalı ve uygun tedavi yöntemi belirlenmelidir. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki implantın köprü uygulamasına oranla birçok avantajı vardır. İmplant geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar ve daha uzun ömürlüdür. Dişeti ve kemiği desteklediği için köprü protezlere oranla daha doğal ve estetik sonuçlar verir.

Hareketli Protezlerin Yapım Süresi Ne Kadar ?

Hareketli protezlerin yapımı ölçü alınmasından itibaren normalde beş seans sürer. Ancak gerekli hallerde seans sayısı artabilir. Protez takıldıktan sonra da ağza alıştırılması için hastaların birkaç seans daha gelmesi gerekebilir. Bu durumda bir hareketli protezin tamamen bitmesi ve hastanın protezini kullanabilir hale gelmesi genel olarak 1 ay sürebilir. Bu konuda hastalarımız yapım ve alışma için belirli bir süre gerektiğini bilmelidirler.

Hareketli Protezle emek Yerken Zorluk Çekilir mi?

Dişlerinizde eksiklikler varken yiyemediğiniz şeyleri protezinizle rahatlıkla yiyebilirsiniz. Ancak sert ve yapışkan gıdalardan kaçınmanız ve protez kullanımına alışana kadar sakız çiğnememeniz önerilir.

Sabit Protezler Dişeti Problemi Olan Hastalarda Uygulanabilirmi?

Öncelikli olarak diş eti hastalığı giderilir. Diş eti hastalığı tedavi edildikten sonra zirkonyum dişler uygulanabilir.

Sabit Protezler Kimlere Uygulanır?

Kısmi diş eksiklikleri olan kişilerde Tüm dişlerin kaybedildiği vakalarda Pozisyon bozukluğu bulunan dişlerde Aralık diş dizilimlerinde Zamanla fiziksel ve kimyasal olarak aşınmış dişlerde Çoklu restorasyon gerekliliği ve gülüş tasarımında

Sabit Protezlerin Yapım Süresi Nekadar

Sabit protez diş yapımı, dişlerde kullanılacak malzemeye ve kaplama yapılıp yapılmaması durumuna göre 3 – 4 seans sürebilir. Protez takıldıktan sonra ağız yapısına uygun olup olmadığı gözlemlenmelidir. Hasta ortalama 2 – 3 haftada yeni dişlerini kullanmaya başlayabilir.

Porselen Kaplama mı Zirkonyum Kaplamamı ?

Zirkonyum Kaplamada - metal alt yapı olmadığından dolayı ışık geçirebilir bu yüzden daha estetik görünüme sahiptir. Porselen Kaplamalar genellikle uzun dişsiz alanlarda , dişi

Dişler Fırçalarken Diş Etiniz Kanıyorsa?

Dişeti kanaması, dişeti iltihabının en önemli göstergesidir. Mutlaka bir diş hekimine başvurulmalıdır.

Diş İpi Kullanmak Zararlımı ?

Dişipi doğru kullanıldığı sürece zarar değil, fayda sağlar.

Diş Taşı Temizliği Zararlımıdır?

Diştaşı temizliği ağız sağlığı açısından çok gereklidir. Taşların temizlenmemesi dişlere ve dişetlerine zarar verir.

Dişler Düzenli Fırçalanırsa Diş Taşı Oluşur mu?

Düzenli ve doğru teknikle diş fırçalanırsa, diş ipi ve arayüz fırçası da kullanılırsa diştaşı oluşumu engellenebilir.

Ağız Kokusunun Sebebi Nedir?

Ağız kokusunun en yaygın sebebi diştaşına bağlı oluşan dişeti iltihabıdır.Düzenli diş fırçalamamak ve diş çürükleri de ağız kokusu sebebidir. Tam sürmemiş 20 yaş dişlerinin etrafında biriken plağın temizlenmesi çok güç olduğu için de kötü bir kokuya sebep olur.

العربية AR English EN Deutsch DE Türkçe TR