TR
     
   DİĞER DİLLER         

PROJECT

CATEGORY

Tedaviler

BUDGET

100.000 $

DETAILS

CUSTOMER

Avalon S & C

LOCATION

Dubai

START DATA

21 December 19

DURATION

24 Months

PROJECT SIZE

346 ft

Project Description

Diş protez türleri içinde doğal diş formuna en yakın ve kullanımı en kolay olanı sabit protezlerdir. Adından da anlaşılacağı üzere hasta ağzında hareket etmez ve daimi dişler gibi rahat bir kullanımı vardır. Fakat sabit protezler tüm dişsizlik türlerinde kullanılamamaktadır. Ağızda hiç diş olmaması veya dişsiz bölgenin bir ucunun boşta kalıyor olması hallerinde sabit protez uygulanamaz. Sabit protez uygulanabilmesi için; dişsiz bölgenin iki ucunda proteze tutuculuk sağlaması adına en az iki adet sağlam ve uzun köklü diş olmalıdır.

Project details

Yapılacak sabit protez ile çiğneme daha kolay ve rahat olacaktır. Diş eksikliklerinde, ağızda kalan doğal dişlerin kullanılması, kullanılan bu dişlere fazla yük binmesine, diş ve diş etlerinde sorunlar oluşmasına yol açacaktır.

Yapılacak sabit protez ile konuşma ve görünümde olumlu değişiklikler olacaktır

Sabit Protez Tedavi Çeşitleri

Kron: Tek bir diş üzerine yapılan sabit protez tipidir. Doğal diş küçültülür, üzerine yapılan kron (kaplama) özel bir yapıştırıcıyla yapıştırılır ve hasta tarafından çıkartılamaz.

Köprü: Diş eksikliği olan bir bölgenin her iki tarafındaki doğal dişler destek alınarak eksik diş veya dişlerin tamamlanması için yapılan sabit protez tipidir

 Laminate Kron: Ön dişlerde, renk değişiklikleri, pozisyon, yapı ve şekil bozuklukları ya da dişler arasındaki mevcut aralıklar estetik sorunlara yol açar. Laminate Kron, dişin sadece ön yüzeyinde, mine sınırları dahilinde, çok az bir preparasyon uygulanarak yapılan protetik yaklaşımdır.

Cost Calculator

0

Şeffaf Plak

PREV

Hareketli Diş Protezleri

NEXT
العربية AR English EN Deutsch DE Türkçe TR