TR
     
   DİĞER DİLLER         

TEDAVİLERİMİZ

CATEGORY

Tedaviler

Periodontal Tedavi

Periodontal hastalıklar diş eti ve dişleri destekleyen diğer dokuları etkileyen iltihabi hastalıklardır. Erişkinlerde diş kayıplarının %70`inden periodontal hastalıklar sorumludur. Bu hastalıklar erken dönemde teşhis edildiklerinde kolay ve başarılı bir şekilde tedavi edilebilirler. Diş eti hastalıklarının önlenmesi veya tedavisi; doğal dişlerin korunması, daha rahat çiğnemenin ve daha iyi bir sindirimin sağlanması gibi diğer faydaları da beraberinde getirir. Periodontal hastalıklar diş eti iltihabı (gingivitis) ile başlar. Gingivitiste sadece diş etleri etkilenmiştir. Bu dönemde diş etleri kanamalı, kırmızı ve hacim olarak büyümüştür. Erken dönemde çok fazla rahatsızlık vermeyebilir. Gingivitis tedavi edildiğinde diş etlerindeki iltihap ortadan kalkarak iyileşme görülür. Tedavi edilmezse hastalık periodontitise ilerleyerek diş eti ve dişleri destekleyen alveol kemiğinde geriye dönüşsüz hasar oluşturabilir.

Diş Eti Hastalığının Belirtileri

Fırçalarken ya da aniden kanama gösterebilir,

Hassasiyet

Kızarıklık

Ağrı

Ödem

Kaşınma hissi

Kötü koku

Diş eti çekilmesi

Dişlerin sallanması

Kötü ağız hijyeni

Hatalı diş fırçalamak

Uyumsuz kron ve köprüler

Tedavi Çeşitleri

Diş Taşı Temizliği (Detertraj)

Diş eti tedavisi açısından en popüler yöntemlerden biridir. Dişlerin üzerinde biriken, kalıplaşmış diş plaklarının diş hekimi tarafından özel aletlerle temizlenmesi işlemidir.

Kök Düzeyi Düzleştirme (Küretaj)

Diş etinin sınırı ile diş kökü arasında bulunan kısımdaki tartar ve plakların kazıyarak çıkartılması işlemidir.

Gingivektomi

Çeşitli sebepler ile büyüyen diş etlerinin fazlalıklarının cerrahi işlem ile alınmasıdır.

Gingivoplasti

Gingivektomi işlemi sonrası yapılan bir işlemdir. Diş etlerine doğal görünüş kazandırmak için uygulanan düzeltici işlemlerdir.

Flep Operasyonu İşlemi

Detertraj ve Küretaj işlemlerinden sonuç alınamadığı durumlarda başvurulan cerrahi bir işlemdir. Lokal anesteziden sonra diş etinin içi kemiğe kadar açılır, daha sonra oradaki sinmiş bakteriler temizlenir.

Doku Grefti Operasyonu İşlemi

İki farklı çeşitte uygulanmaktadır. Birincisi Yumuşak doku grefti işlemidir. Diş eti çekilmelerine bağlı olarak yaşanan diş köklerinin açığa çıkması sebebiyle bozulan estetik görünümü telafi etmek için damaktan alınan dokunun kök yüzeyine kaplanması işlemidir. İkincisi Sert Doku Grefti; Diş etleri hastalığı diş köklerinde kemik eksikliğine sebebiyet verebilir. Flep operasyonu ile eş zamanlı olarak yapılan sert doku grefti; diş eti hastalıklarına bağlı kemik eksikliğinin görüldüğü yere, kemik tozundan yapılan alçılar uygulanarak bu eksiklik tamamlanmaya çalışıldığı işlemdir.

Diş Beyazlatma

PREV

İmplant Diş

NEXT
العربية AR English EN Deutsch DE Türkçe TR