TR
     
   DİĞER DİLLER         

PROJECT

CATEGORY

Tedaviler

BUDGET

100.000 $

DETAILS

CUSTOMER

Avalon S & C

LOCATION

Dubai

START DATA

21 December 19

DURATION

24 Months

PROJECT SIZE

346 ft

Ortodonti

Çapraşık dişler günümüzde kişilerin gülüşlerinde en fazla rahatsız olduğu sorunlardan biridir. Bunun yanı sıra aralıklı dişler ve çenelerin birbirleriyle uyumsuzluğu gibi başka etkenler de hem diş dizilimini hem de genel yüz estetiğini olumsuz şekilde etkileyip çiğneme fonksiyonu ve dış görünüşü bozabilmektedirler. Bütün bu diş dizilimi ve çene yapısı sorunlarının çözümü tel tedavisi olarak da anılan ortodontik tedavi ile mümkündür.

Ortodontik Problemlerin Oluşum Nedenleri

Genetik olarak çene kemiğinin ön veya geride olması ya da çene kemiğinin küçük dişlerin büyük olması, çene kemiğinin büyük dişlerin küçük olması gibi sebepler.

Küçük yaşlardan itibaren süre gelen parmak emme, tırnak yeme, uzun süreli emzik ve biberon kullanma

Alt ve üst dişlerin çakışmadığı durumlar.

Gömülü dişlerin varlığı, diğer dişlerin sıkışmasına ve çarpıklaşmasına neden olur.

Süt dişlerin erkenden veya geç çıkması durumlarında

Diş kaybı ve eksikliklerinde.

Aralıklı sıralanan dişler.

Dişlerin dönük olması.

Tedavi Çeşitleri

Lingual Tedavi

Dişlerdeki çarpıklık ve bozukluğu düzeltmek için, dişin iç kısmına bakan kısmına (lingual yüzeye) yapıştırılan braketlerle yapılan tedavi yöntemidir. Lingual tedavi de diş telleri dıştan görünmediği için doğal görüntüde bir değişiklik olmaz. Lingual yüzey kişiden kişiye göre değiştiği için her hastaya özel olarak braketler tasarlanır.

Şeffaf Plak

Kişiye özel ısıyla şekil verilerek yapılan dişliklerdir. Şeffaf olduğu için dişlerinize takıldığında çok kendini göstermez bu yüzden çok göz önünde olan kişiler için klasik diş tellerine alternatif olarak üretilmiştir. Belli bir zaman sonra yenilenmesi tavsiye edilir.

Metal Diş Teli

Diş teli denince ilk akla gelen klasik yöntemin adıdır. Doktorunuzun kararına göre, dişlerin hem iç hem dış tarafına takılabilen dişliklerdir. Metal diş teli diğer tellere göre en dayanıklısıdır. Bu teller kısa sürede sonuç verdiğinden doktorlar tarafından fazlaca tavsiye edilmektedir. Tek kötü yanı istenildiği zaman bu tellerin çıkartılamamasıdır. Tedavi süresince takmanın zorunlu olmasıdır.

Porselen Diş Teli

Metal diş teline göre daha estetik görünümdedir. Cama benzeyen şeffaf bir maddenin bileşiminden yapılmıştır. Klasik diş teline göre göze batmayan bir görüntüsü vardır Tedavinin sonunda elde edilen sonuç metal diş teli ile aynı doğrultudadır.

Damaklık

Daha çok damakların genişletilmesi için kullanılan üst damağa yerleştirilen aparatlardır. Diş teli kullanılırken de takılabilir. Sabit ve hareketli seçenekleri bulunmaktadır. Damak darlığı ya da dişlerin üst üste gelmesi durumlarında damağı genişletmeye yarar sağlar. Hastanın durumuna göre 2 veya 3 aylık zaman dilimlerinde gözlenerek tedavinin gidişatına göre süresi ayarlanır.

Ağız İçi Apareyler

Sabit ve hareketli olarak iki çeşit olarak kullanılabilen apareylerdir. Ağız içi sabit apareyler; Dişin iç veya dış kısmına yerleştirilen tedavi boyunca çıkarılmayan metal braketlerdir. Metal diş teline göre ağız içinde dil hareketlerine engel teşkil etmez ve konuşmanızı çok etkilemezler. Ağız içi hareketli apareyler; istenildiğinde çıkarılıp takılabilen ağız içi apareylerdir.

Hareketli Diş Protezleri

PREV

Koruyucu Diş Tedavisi

NEXT
العربية AR English EN Deutsch DE Türkçe TR