TR
     
   DİĞER DİLLER         

HİZMETLERİMİZ

ORTODONTİ

Çapraşık dişler günümüzde kişilerin gülüşlerinde en fazla rahatsız olduğu sorunlardan biridir. Bunun yanı sıra aralıklı dişler ve çenelerin birbirleriyle uyumsuzluğu gibi başka etkenler de hem diş dizilimini hem de genel yüz estetiğini olumsuz şekilde etkileyip çiğneme fonksiyonu ve dış görünüşü bozabilmektedirler. Bütün bu diş dizilimi ve çene yapısı sorunlarının çözümü tel tedavisi olarak da anılan ortodontik tedavi ile mümkündür.

Kimi zaman çocuklar, ebeveynlerinin birinden kemik diğerinden de diş büyüklüğünü alır. Çenenin büyük, dişlerin küçük olduğu durumlarda dişlerin arasında boşluk kalır. Dilin normal boyutlarının üzerinde olması veya ağız içerisinde çekilmiş dişten kaynaklı boşlukların olması dişlerin aralanmasına neden olabilen diğer sebeplerdir. Ayrıca çene kemiğinin küçük, dişlerin büyük olduğu senaryodaysa dişler çeneye sığmayacağı için çapraşıklık meydana gelir. Çapraşık dişlere sebebiyet veren diğer bir olayda süt dişi kaybının çok geç ya da erken yaşta yaşanmasıdır. Her süt dişi, belirli bir zamanda düşer.

Ortodonti tedavisinde herhangi bir yaş sınırlaması bulunmaz. Fakat hastanın yaşına göre tedavinin süresi ve planlaması değişebilir.

Uygulama sırasında ve ara seanslarda hastalar kesinlikle acı veya ağrı hissetmezler. Fakat teller takıldıktan sonraki birkaç gün içerisinde yanakta yaralar meydana gelebilir. Bu yaraların iyileşme süreci ise 1 haftadır .

Kişiye özel ısıyla şekil verilerek yapılan dişliklerdir. Şeffaf olduğu için dişlerinize takıldığında çok kendini göstermez bu yüzden çok göz önünde olan kişiler için klasik diş tellerine alternatif olarak üretilmiştir. Belli bir zaman sonra yenilenmesi tavsiye edilir.

Dişlerdeki çarpıklık ve bozukluğu düzeltmek için, dişin iç kısmına bakan kısmına (lingual yüzeye) yapıştırılan braketlerle yapılan tedavi yöntemidir. Lingual tedavi de diş telleri dıştan görünmediği için doğal görüntüde bir değişiklik olmaz. Lingual yüzey kişiden kişiye göre değiştiği için her hastaya özel olarak braketler tasarlanır.

Metal diş teline göre daha estetik görünümdedir. Cama benzeyen şeffaf bir maddenin bileşiminden yapılmıştır. Klasik diş teline göre göze batmayan bir görüntüsü vardır Tedavinin sonunda elde edilen sonuç metal diş teli ile aynı doğrultudadır.

العربية AR English EN Deutsch DE Türkçe TR