TR
     
   DİĞER DİLLER         

HİZMETLERİMİZ

DİŞ BEYAZLATMA

Dişlerine gereken bakımı göstermeyen kişilerin diş yapıları yani mine ve dentin tabakası zamanla sararmaya ve daha da ileri boyutta lekelenmeye gider. Bu sararma ve lekelenme işlemini giderme işlemine diş beyazlatma (Bleaching) denir. Diş beyazlatma (Bleaching) işlemi dişlerin yapısının dış etkilere maruz kalması sonucu oluşan lekelerin giderilme işlemidir.

Yapılan araştırmalar diş beyazlatma işlemi herhangi bir yan etkisi olmadığı belirtmektedir fakat yine de ufak çocuklara, emziren annelere ve gebe olan kadınlara doktor kontrolünde yapılması tavsiye edilmektedir. Ayrıca dişlerinde ilerlemiş çürükleri bulunanlar ve ileri derecede diş eti sorunları yaşayan kişiler de beyazlatma işlemini konservatif tedavileri yaptıktan sonra yapılması gerekir.

Dişlerini beyazlatmak isteyen kişilerin diş hekimlerinin muayenehanelerine gelerek buralarda yapılan muayene ve tabi oldukları beyazlatma yöntemidir. Ofis ortamında yaklaşık bir saat içerisinde uygulanan Power Bleaching yöntemi dişler için kullanılan özel beyazlatıcı jel ve ışın yardımı ile uygulanır. Bu uygulama ile hızlı bir şekilde diş beyazlatma işlemi yapılmış olursunuz. Bu tip uygulama sadece hekim tarafından uygulanmalı ve gerekli müdahale diş hekimi tarafından yapılmalıdır.

Bu şekilde yapılan işlemler ev ortamında diş beyazlatma olarak adlandırılmaktadır ve kişiler diş beyazlatma işlemini kendileri uygularlar. Doktorunuz tarafından ağız yapınız muayene edilerek ağız içi kullanımı için özel oluşturulan ağızlıklar ile bu ağızlıkların içerisine dolduracağınız jeller yardımı ile yapılan diş beyazlatma uygulamasıdır. Ortalama 4-6 gün arası kullanımlarda istenilen beyazlama sağlanmış olur. Doktorunuz tarafından sizin için özel oluşturulan ağızlıklar jeller ile birlikte günde 6-7 saat kullanılması gerekir. Bu kullanım saatleri diş yapınıza ve diş renginize göre de değişiklik gösterebilir. Ağızlıklar genellikle gece yatarken kullanılması tavsiye edilmektedir. Özellikle bu tarz ağızlıklar kullanım saatleri arasında kesintisiz kullanılmalı ki en doğru çözümlere kavuşabilesiniz.

Beyazlatma işlemi ile alınan sonuçlarda dişin yapısı da göz önüne alınarak yapılan araştırmalarda 6 ay ile 24 ay arasında bir beyazlık sağlanmaktadır. Tabi ki bu beyazlık kişilerin kullandığı ürünlere bağlı olarak kısalmakta ya da uzayabilmektedir.

Diş beyazlatma işleminde kimyasal içerikli ürünler ya da ışınlar kullanılabilmekte ve bu maddeler de akıllara diş beyazlatmanın ağız sağlığı ve diş yapısı için bir zararı olup olmadığı akıllara getirmektedir. Diş beyazlatma işlemi  hem diş yapısına hem de dişin şekline bir zarar vermemektedir. Ayrıca klinik çalışmalar ile de yapılan incelemeler de diş beyazlatmanın hiçbir yan etkisine rastlanmamıştır.

العربية AR English EN Deutsch DE Türkçe TR